Lars Lindstrøm

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
1 silver medals
silver

2004: Nat i Ål Plantage
Efter år
2012
20
: Mellem i Brahetrolleborg
32
: Sprint i Helsingør Idrætspark

2011
22
: Mellem i Grønholt Hegn
18
: Sprint i Silkeborg By

2010
25
: Mellem i Sukkertoppen
22
: Sprint i Nyborg Vold

2009
20
: Mellem i Gødding Mølle
14
: Sprint i Vordingborg

2008
17
: Lang i Rømø Sønderland
20
: Mellem i Borupskovene Vest
28
: Sprint i Århus Universitetshospital Risskov

2007
15
: Lang i Klinteskoven
28
: Mellem i Hørbylunde Syd
18
: Sprint i Kolding Motorsportscenter

2006
19
: Mellem i Langesø Syd
29
: Sprint i Frederiksværk
15
: Nat i Valby Hegn

2005
21
: Mellem i Gribskov Esrum
14
: Sprint i Skåde Bakker
16
: Nat i Vestre Plantage

2004
silver
: Nat i Ål Plantage
19
: Lang i Rønhøj Oudrup
39
: Mellem i Svinkløv
10
: Ultralang i Stråsø Ulfborg Plantage

2003
6
: Nat i Folehaven
19
: Mellem i Rømø
13
: Ultralang i Fanø Midt Syd

2002
19
: Lang i Stenderupskovene

2001
25
: Mellem i Hjortsballe

2000
20
: Lang i Ulfborg Plantage
16
: Mellem i Blåbjerg Øst

1999
7
: Nat i Hjermind Kællingehøl
16
: Lang i Brahetrolleborg Øst
Bedste for distance
Lang

15
: 2007 i Klinteskoven

16
: 1999 i Brahetrolleborg Øst

17
: 2008 i Rømø Sønderland

19
: 2004 i Rønhøj Oudrup

19
: 2002 i Stenderupskovene

20
: 2000 i Ulfborg Plantage

Mellem

16
: 2000 i Blåbjerg Øst

19
: 2006 i Langesø Syd

19
: 2003 i Rømø

20
: 2012 i Brahetrolleborg

20
: 2009 i Gødding Mølle

20
: 2008 i Borupskovene Vest

21
: 2005 i Gribskov Esrum

22
: 2011 i Grønholt Hegn

25
: 2010 i Sukkertoppen

25
: 2001 i Hjortsballe

28
: 2007 i Hørbylunde Syd

39
: 2004 i Svinkløv

Sprint

14
: 2009 i Vordingborg

14
: 2005 i Skåde Bakker

18
: 2011 i Silkeborg By

18
: 2007 i Kolding Motorsportscenter

22
: 2010 i Nyborg Vold

28
: 2008 i Århus Universitetshospital Risskov

29
: 2006 i Frederiksværk

32
: 2012 i Helsingør Idrætspark

Ultralang

10
: 2004 i Stråsø Ulfborg Plantage

13
: 2003 i Fanø Midt Syd

Nat

silver
: 2004 i Ål Plantage

6
: 2003 i Folehaven

7
: 1999 i Hjermind Kællingehøl

15
: 2006 i Valby Hegn

16
: 2005 i Vestre Plantage

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1978
Alder i år
46

Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Tore Linde 20 0
Ulrik Nielsen 18 0
Emil Bovièn Thorsen 18 0
Fleste dueller
Michael Sørensen 39 0
Thomas Jensen 33 0
Claus Hallingdal Bloch 33 1
Flest delte podier
Nicolai Zaar Nielsen 21 1
Claus Hallingdal Bloch 33 1

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

2004
silver
Ål Plantage