DM sprint 2012
Popularitet
trend_down
158
small_arrow_down
93
Placering Navn Alder Klub Nationalitet Tid Diff Km tid
gold
Tue Lassen 27 Faaborg OK
16:35 5:43 min/km
silver
Rune Olsen 34 Tisvilde Hegn OK
16:38 + 0'03'' 5:44 min/km
bronze
Christian Christensen 28 OK Pan Aarhus
16:40 + 0'05'' 5:45 min/km
4 Søren Bobach 23 Silkeborg OK
16:45 + 0'10'' 5:47 min/km
5 Rasmus Thrane Hansen 22 Søllerød OK
17:00 + 0'25'' 5:52 min/km
6 Søren Schwartz Sørensen 22 FIF Hillerød
17:06 + 0'31'' 5:54 min/km
7 Rasmus Djurhuus 26 OK Pan Aarhus
17:13 + 0'38'' 5:56 min/km
8 Sigge Lundedal 26 FIF Hillerød
17:21 + 0'46'' 5:59 min/km
9 Claus Hallingdal Bloch 35 OK Pan Aarhus
17:34 + 0'59'' 6:03 min/km
10 Ulrik Nielsen 28 Søllerød OK
17:37 + 1'02'' 6:04 min/km
11 Jeppe Ruud 27 FIF Hillerød
17:53 + 1'18'' 6:10 min/km
12 Christian Bobach 25 Silkeborg OK
17:54 + 1'19'' 6:10 min/km
13 Andreas Hougaard Boesen 21 OK Roskilde
18:02 + 1'27'' 6:13 min/km
14 Rasmus Søes 29 Farum OK
18:05 + 1'30'' 6:14 min/km
15 Martin Hoset Rønne IK Orientering
18:13 + 1'38'' 6:17 min/km
16 Thomas Jensen 41 Tisvilde Hegn OK
18:30 + 1'55'' 6:23 min/km
17 Mikkel Lund 33 Faaborg OK
18:35 + 2'00'' 6:24 min/km
18 Jonas Munthe 23 Mariager Fjord OK
18:46 + 2'11'' 6:28 min/km
19 Rasmus Lau Petersen Allerød OK
18:50 + 2'15'' 6:30 min/km
20 Anders Konring Olesen 25 FIF Hillerød
18:54 + 2'19'' 6:31 min/km
21 Troels Christiansen 32 Søllerød OK
18:57 + 2'22'' 6:32 min/km
22 Juho-Veikko Hytonen OK Pan Aarhus
19:04 + 2'29'' 6:34 min/km
23 Rune Nygaard Monrad 33 Søllerød OK
19:11 + 2'36'' 6:37 min/km
24 Per Hjerrild 23 OK Pan Aarhus
19:15 + 2'40'' 6:38 min/km
25 Christian Hedelund Silkeborg OK
19:38 + 3'03'' 6:46 min/km
26 Rasmus Oscar 31 Faaborg OK
20:16 + 3'41'' 6:59 min/km
27 Søren Skaarup Larsen 28 OK ØST Birkerød
20:38 + 4'03'' 7:07 min/km
28 Bjarne Skovgaard Knudsen 28 Faaborg OK
20:44 + 4'09'' 7:09 min/km
29 Johan MacLassen 30 AKIF
21:15 + 4'40'' 7:20 min/km
30 Bjarke Boserup Aalborg OK
21:27 + 4'52'' 7:24 min/km
31 Thomas Gasbølle 25 OK Esbjerg
21:55 + 5'20'' 7:33 min/km
32 Lars Lindstrøm 34 Kolding OK
22:06 + 5'31'' 7:37 min/km
33 Kasper Ingerslev Ballerup OK
22:25 + 5'50'' 7:44 min/km
34 Tore Linde 34 Søllerød OK
22:30 + 5'55'' 7:46 min/km
35 Kristoffer Sloth Aalborg OK
22:36 + 6'01'' 7:48 min/km
36 Thomas Lange PI København
22:52 + 6'17'' 7:53 min/km
37 Anders Bachhausen 27 FIF Hillerød
23:16 + 6'41'' 8:01 min/km
38 Casper Sørensen 28 OK ØST Birkerød
23:25 + 6'50'' 8:04 min/km
39 Thomas Lindsten Ballerup OK
23:30 + 6'55'' 8:06 min/km
40 Jacob A. Daugaard OK Esbjerg
23:38 + 7'03'' 8:09 min/km
41 Casper Wilken Søllerød OK
24:03 + 7'28'' 8:18 min/km
42 Allan Thesbjerg Odense OK
25:25 + 8'50'' 8:46 min/km
43 Michael Friis Lippert OK ØST Birkerød
29:12 + 12'37'' 10:04 min/km
44 Lars Ryberg Vikkelsø Dovania
33:03 + 16'28'' 11:24 min/km
45 Peter Niemelä Dovania
36:57 + 20'22'' 12:44 min/km

0 kommentarer

2.9 km
25 Poster


Klik for at hele kortet
Søren Schwartz's vejvalg fra hans digitale kortarkiv