DM mellem 2003
Popularitet
trend_down
85
small_arrow_down
61
Placering Navn Alder Klub Nationalitet Tid Diff Km tid
gold
Morten Fenger Grøn 30 OK Pan Aarhus
32:00 4:51 min/km
silver
Rene Rokkjær 29 OK Pan Aarhus
32:18 + 0'18'' 4:54 min/km
bronze
Chris Terkelsen 31 OK Gorm
32:57 + 0'57'' 4:59 min/km
4 Christian Nielsen 25 Faaborg OK
34:01 + 2'01'' 5:09 min/km
5 Troels Nielsen 28 Horsens OK
34:24 + 2'24'' 5:13 min/km
6 Thomas Jensen 32 Tisvilde Hegn OK
34:43 + 2'43'' 5:16 min/km
7 Patrick McGrail OK Pan Aarhus
35:05 + 3'05'' 5:19 min/km
8 Jesper David Jensen 31 Tisvilde Hegn OK
35:46 + 3'46'' 5:25 min/km
9 Martin Hansen OK Pan Aarhus
35:47 + 3'47'' 5:25 min/km
10 Mikkel Lund 24 Faaborg OK
36:17 + 4'17'' 5:30 min/km
11 Thorbjørn Gasbjerg 23 OK Pan Aarhus
36:30 + 4'30'' 5:32 min/km
12 Rune Nygaard Monrad 24 Søllerød OK
36:38 + 4'38'' 5:33 min/km
13 Jakob David Jensen Aalborg OK
36:43 + 4'43'' 5:34 min/km
14 Jens Knud Mårup 36 OK Pan Aarhus
36:49 + 4'49'' 5:35 min/km
15 Thomas Skouenborg Holstebro OK
36:51 + 4'51'' 5:35 min/km
16 Nicolai Zaar Nielsen 28 Aalborg OK
37:10 + 5'10'' 5:38 min/km
17 Jacob Grønnegaard 23 Farum OK
37:26 + 5'26'' 5:40 min/km
18 Henrik Leth Jørgernsen 24 Faaborg OK
37:37 + 5'37'' 5:42 min/km
19 Lars Lindstrøm 25 FIF Hillerød
37:40 + 5'40'' 5:42 min/km
20 Jesper Jensen 32 Farum OK
37:54 + 5'54'' 5:45 min/km
21 Jakob Physant OK HTF
37:56 + 5'56'' 5:45 min/km
22 Yevhen Kandybey 19 Farum OK
38:26 + 6'26'' 5:49 min/km
23 Johan Jessien Fegar 28 Tisvilde Hegn OK
38:27 + 6'27'' 5:50 min/km
24 Rune Olsen 25 Tisvilde Hegn OK
38:59 + 6'59'' 5:54 min/km
25 Jesper Damgaard Farum OK
39:13 + 7'13'' 5:57 min/km
26 Flemming Jørgensen 36 Kolding OK
39:19 + 7'19'' 5:57 min/km
27 Thomas Fredberg 31 Horsens OK
39:30 + 7'30'' 5:59 min/km
28 Thomas Meyer FIF Hillerød
39:48 + 7'48'' 6:02 min/km
29 Søren Strunge Søllerød OK
40:10 + 8'10'' 6:05 min/km
30 Tore Linde 25 OK Pan Aarhus
40:20 + 8'20'' 6:07 min/km
31 Troels Christiansen 23 Søllerød OK
40:36 + 8'36'' 6:09 min/km
32 Kenneth Buch Faaborg OK
40:58 + 8'58'' 6:12 min/km
33 Ulrik Staugaard 33 Kolding OK
41:15 + 9'15'' 6:15 min/km
34 Sune Jørgensen 22 Farum OK
41:44 + 9'44'' 6:19 min/km
35 Rune Jensen Herning OK
42:15 + 10'15'' 6:24 min/km
36 Rune Klausen Ballerup OK
42:25 + 10'25'' 6:26 min/km
37 Michael Sommer OK ØST Birkerød
42:29 + 10'29'' 6:26 min/km
38 Claus Bobach 26 Aalborg OK
43:17 + 11'17'' 6:33 min/km
39 Gintas Bloze Odense OK
43:22 + 11'22'' 6:34 min/km
40 Rasmus Nielsen Aalborg OK
43:25 + 11'25'' 6:35 min/km
41 Jacob Hansen 25 FIF Hillerød
43:51 + 11'51'' 6:39 min/km
42 Søren Olsen 29 Søllerød OK
44:37 + 12'37'' 6:46 min/km
43 Søren Skovrider Aalborg OK
44:52 + 12'52'' 6:48 min/km
44 Johan Aagaard Farum OK
45:17 + 13'17'' 6:52 min/km
45 Bjørn Axelsen Aalborg OK
45:49 + 13'49'' 6:57 min/km
46 Anders Søndergaard Søllerød OK
45:53 + 13'53'' 6:57 min/km
47 Johan MacLassen 21 Trænregimentets IF
46:20 + 14'20'' 7:01 min/km
48 Peter Reibert Hansen FIF Hillerød
46:51 + 14'51'' 7:06 min/km
49 Tim Schrøder Schleswig-Holstein
47:08 + 15'08'' 7:08 min/km
50 Claus Hallingdal Bloch 26 OK Pan Aarhus
47:56 + 15'56'' 7:16 min/km
51 Nicolai Lyngaa Herning OK
48:56 + 16'56'' 7:25 min/km
52 Lars Rasmussen 31 Ballerup OK
50:38 + 18'38'' 7:40 min/km
53 Arne Heydorn OK Roskilde
51:05 + 19'05'' 7:44 min/km
54 Michael Madsen Tisvilde Hegn OK
51:52 + 19'52'' 7:52 min/km
55 Maxim Reichardt
53:46 + 21'46'' 8:09 min/km
56 Erik Skovgaard Knudsen 22 Faaborg OK
54:05 + 22'05'' 8:12 min/km
57 Trygve Aspelien
55:58 + 23'58'' 8:29 min/km
58 Thomas Eriksen Herlufsholm OK
57:07 + 25'07'' 8:39 min/km
59 Mads Mikkelsen Livgardens IF
59:07 + 27'07'' 8:57 min/km
60 Martin Andersen 24 Ballerup OK
59:46 + 27'46'' 9:03 min/km
DNF Jan Scheel Aalborg OK
DNF Michael Sørensen 26 OK ØST Birkerød

0 kommentarer
30 Aug 2003

6.6 km
21 Poster


Første år med mellemdistance. Før var det kortdistance med kval og finale.

Klik for at hele kortet
Flemming Jørgesen's kort