DM mellem 2023
Popularitet
trend_up
92
small_arrow_up
19
Placering Navn Alder Klub Nationalitet Tid Diff Km tid
gold
Søren Thrane Ødum 22 OK ØST Birkerød
31:45 4:49 min/km
silver
Andreas Bock Bjørnsen 23 OK Pan Aarhus
33:21 + 1'36'' 5:03 min/km
bronze
Asbjørn Kaltoft 21 OK Pan Aarhus
33:29 + 1'44'' 5:04 min/km
4 Jacob Steinthal 22 FIF Hillerød
33:52 + 2'07'' 5:08 min/km
5 Rasmus Møller Jess 25 OK Roskilde
34:00 + 2'15'' 5:09 min/km
6 Elias Hinge Krogsgaard 22 Silkeborg OK
34:08 + 2'23'' 5:10 min/km
7 Malte Kjaer Hemmingsen 23 FIF Hillerød
35:11 + 3'26'' 5:20 min/km
8 Søren Schwartz Sørensen 33 OK Pan Aarhus
35:23 + 3'38'' 5:22 min/km
9 Linus Agervig Kristiansson 22 OK Snab
35:37 + 3'52'' 5:24 min/km
10 Emil Øbro 27 Tisvilde Hegn OK
36:08 + 4'23'' 5:28 min/km
11 Theis Munktved Allerød OK
36:30 + 4'45'' 5:32 min/km
12 Jeppe Edvardsen 22 OK Snab
36:48 + 5'03'' 5:35 min/km
13 Eskil Schøning 30 OK Pan Aarhus
37:12 + 5'27'' 5:38 min/km
14 Jonas Falck Weber 29 Tisvilde Hegn OK
37:34 + 5'49'' 5:42 min/km
15 Lasse Falck Weber Tisvilde Hegn OK
37:34 + 5'49'' 5:42 min/km
16 Tue Lassen 38 Silkeborg OK
37:48 + 6'03'' 5:44 min/km
17 Lukas Becker Søllerød OK
37:52 + 6'07'' 5:44 min/km
18 Oscar Sig Tranberg OK Pan Aarhus
38:48 + 7'03'' 5:53 min/km
19 Jeppe Ruud 38 OK Pan Aarhus
38:50 + 7'05'' 5:53 min/km
20 Henrik Rindom Knudsen 30 OK Melfar
39:12 + 7'27'' 5:56 min/km
21 Morten Rindom Knudsen OK Melfar
39:26 + 7'41'' 5:58 min/km
22 Jonas Gabs OK Melfar
39:50 + 8'05'' 6:02 min/km
23 Rasmus Djurhuus 37 OK Pan Aarhus
40:02 + 8'17'' 6:04 min/km
24 Magnus Maag 28 Søllerød OK
40:16 + 8'31'' 6:06 min/km
25 Stefan Frands Petersen 29 OK Pan Aarhus
40:53 + 9'08'' 6:12 min/km
26 Mátyás Péntek 29 Horsens OK
41:51 + 10'06'' 6:20 min/km
27 Mikkel Sørensen OK Melfar
43:07 + 11'22'' 6:32 min/km
28 Jacob Kirkeby Søllerød OK
43:24 + 11'39'' 6:35 min/km
29 Søren Møller Skaug OK Pan Aarhus
43:41 + 11'56'' 6:37 min/km
30 Felix Isaksen OK Snab
45:47 + 14'02'' 6:56 min/km
31 Andreas Toft Mikkelsen Søllerød OK
47:21 + 15'36'' 7:10 min/km
32 Malthe Gaarsdal Farum OK
47:39 + 15'54'' 7:13 min/km
33 Niklas Ingwersen 32 Horsens OK
48:38 + 16'53'' 7:22 min/km
34 Emil Illemann Andreasen Allerød OK
50:50 + 19'05'' 7:42 min/km
35 Emil Kinslev OK ØST Birkerød
51:46 + 20'01'' 7:51 min/km
36 Márton Péntek Horsens OK
51:48 + 20'03'' 7:51 min/km
37 Peter Hedemann Faaborg OK
53:43 + 21'58'' 8:08 min/km
38 Jonas Søby Pedersen Aarhus 1900
54:14 + 22'29'' 8:13 min/km
39 Lukas Høghøj Lyngby OK
54:22 + 22'37'' 8:14 min/km
40 Asker Øhlenschlæger Amager OK
55:51 + 24'06'' 8:28 min/km
41 Søren Vestergaard PI København
1:01:22 + 29'37'' 9:18 min/km
42 Niels Peder Møller Lyngby OK
1:01:40 + 29'55'' 9:21 min/km
43 Philip Knak PI København
1:03:22 + 31'37'' 9:36 min/km
44 Kristian Skjødt Aarhus 1900
1:11:27 + 39'42'' 10:50 min/km
45 Andreas Andersen Aarhus 1900
1:18:11 + 46'26'' 11:51 min/km
46 Andreas Oscarsson Søllerød OK
1:20:36 + 48'51'' 12:13 min/km
47 Mads Lassen Søllerød OK
1:24:29 + 52'44'' 12:48 min/km
48 Frederik Erskov Krogh 26 OK ØST Birkerød
1:25:25 + 53'40'' 12:57 min/km
MP Aske Jepsen 28 Søllerød OK
MP Mads Møller Skaug 24 OK Pan Aarhus
MP Simon Gregersen Aarhus 1900

0 kommentarer
26 Aug 2023
Banelægger: Ulrik Staugaard

6.6 km
22 Poster


Klik for at hele kortet