DM lang 2023
Popularitet
trend_up
109
small_arrow_up
91
Placering Navn Alder Klub Nationalitet Tid Diff Km tid
gold
Søren Thrane Ødum 22 OK ØST Birkerød
1:28:09 6:05 min/km
silver
Malte Kjaer Hemmingsen 23 FIF Hillerød
1:34:28 + 6'19'' 6:31 min/km
bronze
Magnus Dewett 28 OK Snab
1:36:19 + 8'10'' 6:39 min/km
4 Bjørn Cederberg 28 Tisvilde Hegn OK
1:36:24 + 8'15'' 6:39 min/km
5 Søren Schwartz Sørensen 33 FIF Hillerød
1:37:28 + 9'19'' 6:43 min/km
6 Jeppe Edvardsen 22 OK Snab
1:43:15 + 15'06'' 7:07 min/km
7 Henrik Rindom Knudsen 30 OK Melfar
1:44:12 + 16'03'' 7:11 min/km
8 Jonas Gabs OK Melfar
1:44:26 + 16'17'' 7:12 min/km
9 Emil Øbro 27 Tisvilde Hegn OK
1:44:32 + 16'23'' 7:13 min/km
10 Eskil Schøning 30 OK Pan Aarhus
1:47:53 + 19'44'' 7:26 min/km
11 Tobias Karlsmose Svarer 29 OK Pan Aarhus
1:48:20 + 20'11'' 7:28 min/km
12 Jonas Falck Weber 29 Tisvilde Hegn OK
1:49:35 + 21'26'' 7:33 min/km
13 Elias Hinge Krogsgaard 22 Silkeborg OK
1:49:43 + 21'34'' 7:34 min/km
14 Theis Munktved Allerød OK
1:50:05 + 21'56'' 7:36 min/km
15 Oscar Sig Tranberg OK Pan Aarhus
1:50:23 + 22'14'' 7:37 min/km
16 Magnus Maag 28 Søllerød OK
1:51:24 + 23'15'' 7:41 min/km
17 Felix Isaksen OK Snab
1:54:56 + 26'47'' 7:56 min/km
18 Mads Kruse Juhl Herning OK
1:56:01 + 27'52'' 8:00 min/km
19 Simon Thrane Hansen 28 Søllerød OK
1:57:57 + 29'48'' 8:08 min/km
20 Giacomo Frattari Silkeborg OK
1:58:09 + 30'00'' 8:09 min/km
21 Gustav Vinther Ostermark Jensen Kolding OK
1:58:10 + 30'01'' 8:09 min/km
22 Søren Eg Staugaard Kolding OK
1:59:16 + 31'07'' 8:14 min/km
23 Mátyás Péntek 29 Horsens OK
2:01:46 + 33'37'' 8:24 min/km
24 Jacob Kirkeby Søllerød OK
2:09:28 + 41'19'' 8:56 min/km
25 Isak Riis Persson Silkeborg OK
2:15:09 + 47'00'' 9:19 min/km
26 Simon Gregersen Aarhus 1900
2:23:00 + 54'51'' 9:52 min/km
27 Márton Péntek Horsens OK
2:28:09 + 60'00'' 10:13 min/km
28 Peter Hedemann Faaborg OK
2:28:12 + 60'03'' 10:13 min/km
29 Thomas Emil Jensen Horsens OK
2:44:57 + 76'48'' 11:23 min/km
30 Nikolaj Bjørn Tisvilde Hegn OK
3:12:01 + 103'52'' 13:15 min/km
31 Jonas Isaksen FIF Hillerød
3:17:38 + 109'29'' 13:38 min/km
32 András Kovács Horsens OK
3:53:38 + 145'29'' 16:07 min/km
MP Andreas Toft Mikkelsen Søllerød OK
MP Stefan Frands Petersen 29 OK Pan Aarhus
DNF Asbjørn Kaltoft 21 OK Pan Aarhus
DNF Frederik Erskov Krogh 26 OK ØST Birkerød
DNF Laurits Bidstrup Møller 25 Silkeborg OK
DNF Linus Agervig Kristiansson 22 OK Snab
DNF Lukas Becker Søllerød OK
DNF Mads Møller Skaug 24 OK Pan Aarhus
DNF Niklas Ingwersen 32 Horsens OK

1 kommentarer
Magnus Dewett 5 måneder siden
Heldigt for os andre, at Søren bommede post 6 med over 4min, så han ikke vandt helt så suverænt som sidste år på Bornholm 😅
0
10 Sep 2023
Banelægger: Flemming Jørgensen

14.5 km
33 Poster
570 m


Klik for at hele kortet

Magnus og Søren diskuterer vejvalg med banelægger Flemming Jørgensen (Foto: © Lars Pagh, OK Snab)
Podiebillede (Foto: © Lone Knudsen, OK Snab)