DM KO sprint 2023
Popularitet
trend_up
115
small_arrow_up
72
Placering Navn Alder Klub Nationalitet Tid Diff Km tid
gold
Andreas Bock Bjørnsen 23 OK Pan Aarhus
09:57 3:13 min/km
silver
Magnus Dewett 28 OK Snab
10:00 + 0'03'' 3:14 min/km
bronze
Linus Agervig Kristiansson 22 OK Snab
10:01 + 0'04'' 3:14 min/km
4 Søren Thrane Ødum 22 OK ØST Birkerød
10:01 + 0'04'' 3:14 min/km
5 Elias Hinge Krogsgaard 22 Silkeborg OK
10:09 + 0'12'' 3:16 min/km
6 Jacob Steinthal 22 FIF Hillerød
10:15 + 0'18'' 3:18 min/km
7 Jeppe Edvardsen 22 OK Snab
10:31 + 0'34'' 3:24 min/km
8 Emil Øbro 27 Tisvilde Hegn OK
10:54 + 0'57'' 3:31 min/km
9 Asbjørn Kaltoft 21 OK Pan Aarhus
10 Malte Kjaer Hemmingsen 23 FIF Hillerød
11 Rasmus Møller Jess 25 OK Roskilde
12 Oscar David Broman Jensen Allerød OK
13 Eskil Schøning 30 OK Pan Aarhus
14 Nathan Philibert 17 Søllerød OK
15 Mads Møller Skaug 24 OK Pan Aarhus
16 Mads Christian Maarup Allerød OK
17 Casper Blakskjaer OK Pan Aarhus
18 Niels Jokumsen FIF Hillerød
19 Oscar Sig Tranberg OK Pan Aarhus
20 Rasmus Edvardsen OK Snab
21 Mátyás Péntek 29 Horsens OK
22 Søren Møller Skaug OK Pan Aarhus
23 Felix Isaksen OK Snab
24 Axel Örnhagen Jørgensen OK Snab
25 Jeppe Ruud 38 OK Pan Aarhus
26 Jonas Gabs OK Melfar
27 Jonas Damm Als OK Pan Aarhus
28 Simon Troelsgaard Lyngby OK
29 Lasse Falck Weber Tisvilde Hegn OK
30 Jonas Falck Weber 29 Tisvilde Hegn OK
31 Johannes Marager Allerød OK
32 Carl Oscar Bæk Christiansen Søllerød OK
33 Vincent Becker Søllerød OK
33 Christoffer Vang Bobach Aalborg OK
33 Valdemar Marager Allerød OK
33 Jacob Klærke Mikkelsen Horsens OK
33 Asker Øhlenschlæger Amager OK
38 Thomas Jensen 52 Tisvilde Hegn OK
38 Erik Grønborg Nielsen Allerød OK
38 Jonas Søby Pedersen Aarhus 1900
38 Stefan Frands Petersen 29 OK Pan Aarhus
42 Robert Kovacs Farum OK
42 Sebastian Roysland Maltby Søllerød OK
42 Tim Falck Weber 58 Tisvilde Hegn OK
42 Jonas Wihan Fyns PI
46 Lukas Høghøj Lyngby OK
46 Béla Sebök Ballerup OK
46 Chris Terkelsen 51
46 Søren Vestergaard PI København
50 Claus Bobach 46 Aalborg OK
50 Niels Peder Møller Lyngby OK
50 Jakob Ødum 55 OK ØST Birkerød
50 Simon Philibert Søllerød OK
54 Tore Emil Maarup Allerød OK
54 Erik Melbye Søllerød OK
54 Christian Olsen Amager OK
54 Mads Troelsgaard Lyngby OK
58 Jonas Brodersen Kolding OK
58 Anton Kupriyanov Hviid Farum OK
58 Per Eg Pedersen Kolding OK
58 Márton Péntek Horsens OK
62 Sebastian Isegrim Visti From Lyngby OK
62 Anders Marager Allerød OK
62 Michael Møller Ballerup OK
62 Oscar Terkelsen OK Gorm
66 Mads Lassen Søllerød OK
66 Jens Knud Mårup 56 Allerød OK
68 Michael Graae Søllerød OK
68 Frederik Erskov Krogh 26 OK ØST Birkerød
MP Peter Becker Søllerød OK
MP Rune Boas OK ØST Birkerød
MP Claus Cederberg 55 Ballerup OK
MP Jonas Ellegaard Kokholm Horsens OK
MP David Palsgaard Søllerød OK

0 kommentarer
27 Aug 2023
Banelægger: Malthe Poulsen

3.1 km
13 Poster


Forbundsmesterskab. 4 kvalifikationsheat hvor de 7 bedste fra hvert heat gik videre samt 4 hurtigste tider. De 32 mand blev fordelt på 4 semifinale heats med 8 mand i hvert heat, hvorfra de hurtigste 2 gik videre til den 8 mand store finale.

Klik for at hele kortet